Plener zimą – na 42 piętro

Plener zimą w którym wzięliśmy udział.

Plener zimą – da się! Fajnie jest uczyć takich ludzi którzy nie patrząc na niedogodności wzięli udział w plenerze w Warszawie. Było to rysowanie z 42 piętra wieżowca Cosmopolitan. Taka jest właśnie zaleta, że mamy filie. Każdy może pojechać w inną część Polski na organizowany event. Teraz plener zorganizowała Warszawa. W lato Oni przyjeżdżają do nas.  Będą także ludzie z Krakowa, Wrocławia, Radomia, Łodzi i Gdańska. Dzisiejszy wpis będzie relacją z rysunkowej przygody w jakiej uczestniczyła trójka naszych uczniów : Ola Stasica, Tomek Marzec i Monika Walawender.

Plener jakiego jeszcze nigdy nie było i już nie będzie.

Plener zorganizowała znana warszawska szkoła rysunku Wojciecha Domińczaka. Odbył się on 10 i 11 lutego 2018 roku w warszawskim Cosmopolitanie. Wzięło w nim udział 55 uczniów z różnych miast w tym nasza trójka. W tytule tego akapitu pada stwierdzenie, że już drugi raz taka sytuacja się nie powtórzy a to dlatego, że 42 piętro to znakomity apartament który za miesiąc ktoś zasiedli. Ci którzy wzięli w nim udział będą mieć pamiątkę na całe życie.

plener rysunkowy zima

Prawda że robi wrażenie ?

Nasza trójka zaangażowanych kursantów.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie. Przyjemnie prowadzi się zajęcia kiedy nasze zaangażowanie spotyka się z chęcią ze strony uczniów. Nam bardzo zależy ale jak widać im też 🙂

Przeczytajcie autentyczne relacje każdego z  nich :

“Plener w Cosmopolitanie był wyjątkową okazją do narysowania Warszawy z niecodziennej perspektywy. Pomimo długiej podróży, jak najbardziej było warto wziąć udział w tym wydarzeniu i doświadczyć klimatu 42 piętra  w gronie innych rysowników z Domina. Organizacja wydarzenia nie pozostawiła niczego do życzenia, dzięki czemu można było całkowicie oddać się widokowi i rysowaniu. Bardzo dobra inicjatywa. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na informacje o przyszłych dominowych plenerach.”

Tomasz Marzec  ( Uczestnik kursu na architekturę )

“Bardzo się cieszę, że miałam możliwość uczestniczenia w tak niecodziennym plenerze. Będąc na górze, zupełnie zapomniałam o zmęczeniu i w miłej atmosferze, wśród ludzi tak samo zafascynowanych panoramą Warszawy, zabrałam się do rysowania. To niesamowite, że tylu ludzi jest w stanie zmobilizować się do takich akcji. Od razu lepiej się pracuje, mając u boku kogoś, z kim dzieli się pasję, przemyślenia i kto podpowiada, której kreski nie stawiać po lewej, żeby podrys był blisko ideału…”

Aleksandra Stasica – tak jak Tomek na architekturę


“Gdy tylko dowiedziałam się o możliwości rysowania z natury z perspektywy z lotu ptaka, wiedziałam, że będę musiała postarać się znaleźć w Warszawie w tym terminie. Mimo paru trudności na szczęście udało nam się dotrzeć na czas. Wiedzieliśmy, że taka okazja może się już więcej nie powtórzyć.

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego fantastycznego wydarzenia. Mogliśmy podziwiać widoki, na które nie może sobie codziennie pozwolić przeciętny człowiek. Moim zdaniem to właśnie obserwacja otaczającej nas rzeczywistości przyczynia się w największym stopniu do rozwoju kreowania własnych idei, a nie ilość przerobionych materiałów. Doświadczenia jak to kształtują odczuwanie przestrzeni, co jest znaczące dla nas – przyszłych architektów. To właśnie wyróżnia Domin – nie skupia się jedynie na warsztacie, a pozwala kursantom w głębszym szczególe myśleć o architekturze i świecie.”    Pozdrawiam,  Monika Walawender  – kurs rysunku ogólny – Monika wybiera się też do UK

 

Rzeczywiście taki widok zapiera dech w piersiach. Gwarantujemy, że nie spoczniemy i będziemy dla Was robić równie atrakcyjne wydarzenia.

stadion narodowy widziany z góry

A może chcesz wreszcie zobaczyć jak wygląda liść akantu ? kliknij tutaj

Zapowiedź kolejnego pleneru zimą.

Plener w środku zimy vol.2

Na 2 marca 2019 zapowiadamy rysowanie nieistniejącego wieżowca Varso. Ale jak to ?  … nieistniejącego. Otóż na przeciwko siedziby kursu rysunku Domin-Warszawa budowany jest obecnie najwyższy wieżowiec w Polsce. Wraz z iglicą ma mieć 310 metrów. To o pięć metrów więcej niż Wieża Eiffla w Paryżu. Obiekt został zaprojektowany przez laureata Pritzkera – Sir Normana Fostera. Jak na razie budowa doszła do poziomu zero. Czyli zrównała się z jezdnią. Prawie rok trwało fundamentowanie i budowanie zabezpieczeń wykopu. A dziura w ziemi sięgała osiemnaście metrów w głąb.

Wizualizacja architektoniczna – rysunkowa.

W sobotę 2 marca zmierzymy się z wizualizacją odręczną. Ten typ rysunku jeszcze 20 lat temu był bardzo popularny. Teraz wypchnęły go komputery. Można porównać rysunek odręczny do kaligrafii. Jest szlachetny i z charakterem ale tylko dla wyrafinowanego odbiorcy. Coraz mniej jest osób, która umie to zrobić dobrze. Tu oprócz zmysłu przestrzennego potrzebna jest jeszcze umiejętność w ręku. Na kursie rysunku w Domin Katowice mamy specjalny dodatek który nazywa się Archimistrz. Ćwiczymy na nim mistrzostwo w rysowaniu perspektywy. Dla naszych uczniów jest on za darmo.

Jak będziemy pracować ? Show Room Varso

Zbiórkę mamy w Domin Warszawa o 9:45. Stamtąd na pieszo przejdziemy do show room Varso. Znajduje się on w kompleksie biurowym Złotych Tarasów. Tam jest o tyle fajnie, że akurat na plac budowy wychodzi przeszklona galeria. Można w ciepełku porysować przez okno. Z resztą tu masz przykład pleneru w środku zimy jaki odbył Wojciech Domińczak.

plener zimą
Plener zimą. Rysunek z 26 piętra wieżowca. Da się ? Da się !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *