DLA KOGO?

Kurs hobby jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych rysunkiem i malarstwem. Do grup przyjmujemy osoby, których pasją jest rysunek i chciałyby rozwinąć swoje umiejętności na kursie, aby rysować lepiej lub nauczyć się rysunku od zera.

 

CO OFERUJEMY?

Kurs architektura wnętrz to 52 godziny zajęć rejsowych i wiele godzin dodatkowych w trymestrze.
Pokazujemy jak posługiwać się perspektywą i odmierzać proporcje. Dowiesz się jakie są zasady poprawnej kompozycji, światłocienia oraz jak wykańczać prace. Uczymy jak rysować wnętrza, architekturę nowoczesną oraz rysować tę historyczną, ludzi, samochody,zieleń i geometrię.

OTWARTA PRACOWNIA

Otwarta Pracownia to dodatkowe, darmowe zajęcia, dla każdego uczestnika kursu. Została stworzona, by móc rysować jeszcze więcej w najlepszych do tego warunkach i osiągać postępy jeszcze szybciej. Dzięki Otwartej Pracowni Domin od lat kształci najlepszych rysowników w Polsce.

Tutaj otrzymasz dodatkowy temat i korektę, możesz też odrobić zaległe zajęcia. W pracowni zawsze łatwiej zmotywować się do rysowania, dlatego to również świetna okazja by zrobić zadanie domowe.

 

 

TECHNIKI JAKICH UCZYMY

Ołówek – podstawowa technika na naszym kursie oraz na egzaminach na wydziały architektury. Na zajęciach uc za pomocą ołówka wydobywać światło, cień i kontrast, nadawać faktury materiałowe oraz pokazywać budzymy jakowę wewnętrzną.Technika bardzo uniwersalna pozwalające tworzyć rysunki od hiperrealistycznych po interpretacyjne szkice.

Cienkopis /pióro /flamaster /długopis – intensywna czerń tuszu świetnie nadaje się do rysowania prac bogatych w detal, w przeciwieństwie do ołówka nie daje możliwości wymazania źle postawionej linii, dlatego swobodne operowanie piórkiem lub cienkopisem wymaga wprawy, ale już po kilku zajęciach pozwala wyrobić pewną i ładną kreskę.

Kredki–  świetnie nadają się do mieszania z innymi technikami, dzięki kredkom monochromatyczne rysunki ołówkiem czy flamastrem można wzbogacić o kolor. Kredki można użyć również jako wypełniania tła dla geometrii czy portretów.

Akryl–  to jedna z podstawowych technik malarskich jakie powinien opanować kandydat na uczelnię artystyczną. Na zajęciach dowiesz się jak stworzyć pracę od początku do końca, jakie są techniki nakładania farb oraz mieszania kolorów.

Węgiel–  świetny zastępca ołówka, który nadaje pracom rysowanym z natury wyrazu i klimatu. Jest doskonały do szkicowania i wydobywania kontrastu.

galerii prezentujemy techniki jakie wykorzystujemy na naszych zajęciach.

 

POZIOMY ZAAWANSOWANIA

Zapisy na zajęcia odbywają się w dwóch poziomach zaawansowania

  • podstawowy – dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z rysunkiem i uczą się od podstaw
  • zaawansowany – dla tych, którzy uczyli się już rysunku przynajmniej rok na naszym lub innym kursie

Ostateczna weryfikacja do, do której grupy przydzielony zostanie kandydat odbywa się na pierwszych zajęciach po obejrzeniu prac.

 

KIEDY?

Piątek 16.00-20.00

 

CENA

Roczny kurs to 3 trymestry po 12 zajęć.

  • Płatność co miesiąc 9 x 310zł
  • Płatność za trymestr  3 x 885zł

 

CO ZABRAĆ NA PIERWSZE ZAJĘCIA?

  • arkusz papieru (brystol) B2 czyli format 50×70 cm  – 2 szt. na zajęcia
  • ołówki 2b – 6b
  • gumka chlebowa
  • temperówka
  • teczka formatu 50×70 cm – pamiętaj że nie nosimy rysunków w tubach
  • cienkopisy o grubościach 0.4 i 0.8