Kurs rysunku, który pomaga stworzyć teczkę i przygotować się do egzaminu na Architekturę Wnętrz na Politechnice Śląskiej i innych uczelniach. W ich trakcie rysujemy oraz malujemy akrylem martwe natury, pozostałe zajęcia to papieroplastyka i modelowanie.

Zajęcia są podzielone na trzy trymestry w roku szkolnym. Każdy trymestr (trzy miesiące) to 12 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe.

DLA KOGO?

Kurs rysunku architektura przeznaczony jest dla kandydatów na Wydział Architektury Politechniki Śląskiej i inne wydziały architektury wnętrz na uczelniach w całej Polsce.

 

CO OFERUJEMY?

Kurs architektura wnętrz to 52 godziny zajęć rejsowych oraz aż 156 godzin zajęć dodatkowych w trymestrze (17 h + 52 h miesięcznie) .To w sumie 69 godzin w miesiącu i 208 godzin w trymetrze.

Zajęcia te to kompleksowe przygotowanie do egzaminu oraz późniejszych studiów. Na kursie pokazujemy jak posługiwać się perspektywą i odmierzać proporcje. Dowiesz się jakie są zasady poprawnej kompozycji, światłocienia oraz jak wykańczać prace. Uczymy projektować wnętrza, architekturę nowoczesną oraz rysować tę historyczną, ludzi, samochody,zieleń i geometrię. Wprowadzamy wiedzę z zakresu konstrukcji, ergonomii, urbanistyki oraz historii i filozofii architektury. Pomagamy stworzyć teczkę na studia. Nauczysz się robić przestrzenne modele i malować akrylem.

 

OTWARTA PRACOWNIA

Otwarta Pracownia to dodatkowe, darmowe zajęcia, dla każdego uczestnika kursu. Została stworzona, by móc rysować jeszcze więcej w najlepszych do tego warunkach i osiągać postępy jeszcze szybciej. Dzięki Otwartej Pracowni Domin od lat kształci najlepszych rysowników w Polsce.

Tutaj otrzymasz dodatkowy temat i korektę, możesz też odrobić zaległe zajęcia. W pracowni zawsze łatwiej zmotywować się do rysowania, dlatego to również świetna okazja by zrobić zadanie domowe.

 

KURS PRÓBNYCH EGZAMINÓW

Raz w tygodniu przeprowadzamy w ramach dodatkowych, nieobowiązkowych zajęć próbny egzamin. Egzamin trwa 3 h i zakończony jest wspólną oceną i omówieniem prac. Kurs jest całkowicie darmowy.

 

TECHNIKI JAKICH UCZYMY

Ołówek – podstawowa technika na naszym kursie oraz na egzaminach na wydziały architektury. Na zajęciach uc za pomocą ołówka wydobywać światło, cień i kontrast, nadawać faktury materiałowe oraz pokazywać budzymy jakowę wewnętrzną.Technika bardzo uniwersalna pozwalające tworzyć rysunki od hiperrealistycznych po interpretacyjne szkice.

Cienkopis /pióro /flamaster /długopis – intensywna czerń tuszu świetnie nadaje się do rysowania prac bogatych w detal, w przeciwieństwie do ołówka nie daje możliwości wymazania źle postawionej linii, dlatego swobodne operowanie piórkiem lub cienkopisem wymaga wprawy, ale już po kilku zajęciach pozwala wyrobić pewną i ładną kreskę.

Kredki–  świetnie nadają się do mieszania z innymi technikami, dzięki kredkom monochromatyczne rysunki ołówkiem czy flamastrem można wzbogacić o kolor. Kredki można użyć również jako wypełniania tła dla geometrii czy portretów.

Akryl–  to jedna z podstawowych technik malarskich jakie powinien opanować kandydat na uczelnię artystyczną. Na zajęciach dowiesz się jak stworzyć pracę od początku do końca, jakie są techniki nakładania farb oraz mieszania kolorów.

galerii prezentujemy techniki jakie wykorzystujemy na naszych zajęciach.

 

POZIOMY ZAAWANSOWANIA

Zapisy na zajęcia odbywają się w dwóch poziomach zaawansowania

  • podstawowy – dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z rysunkiem i uczą się od podstaw
  • zaawansowany – dla tych, którzy uczyli się już rysunku przynajmniej rok na naszym lub innym kursie

Ostateczna weryfikacja do, do której grupy przydzielony zostanie kandydat odbywa się na pierwszych zajęciach po obejrzeniu prac.

 

KIEDY?

Sobota 10:00 – 14:00

 

CENA

Roczny kurs to 3 trymestry po 12 zajęć.

  • Płatność co miesiąc 9 x 310zł
  • Płatność za trymestr  3 x 885zł

 

CO ZABRAĆ NA PIERWSZE ZAJĘCIA?

  • arkusz papieru (brystol) B2 czyli format 50×70 cm  – 2 szt. na zajęcia
  • ołówki 2b – 6b
  • gumka chlebowa
  • temperówka
  • teczka formatu 50×70 cm – pamiętaj że nie nosimy rysunków w tubach
  • cienkopisy o grubościach 0.4 i 0.8

Zapisz